Adrenalinové sporty
Mnoho lidí nachází zálibu v adrenalinových sportech. Pro ty, kteří by rádi vyzkoušeli některý z těchto sportů, je určen tento článek. Mezi adrenalinové sporty patří horolezectví. Horolezectví má mnoho druhů. Řadí se sem lezení na umělých stěnách, lezení v horách, buildering (lezení po budovách), bouldering (lezení bez lana) nebo také výškové horolezectví. K základním pomůckám, které musí mít každý horolezec, patří horolezecké lano, cepín a mačky, skoby, karabina, přilba a lezecké boty. K dalším nezbytnostem horolezce patří především lékárnička.
Snowboarding je zimní sport. Používá se k němu snowboard, který si snowboardisté připnout k nohám. Snowboard by měl být dlouhý až k bradě svého majitele. Na tento sport je důležité neprodyšné oblečení a rukavice, správné boty a vázání, a v neposlední řadě helma, brýle a chrániče .
Surfař ke svému sportu potřebuje nejen vhodný surf a neopren, ale také dobré vlny. Nejoblíbenějšími místy pro surfování jsou Francie, ale také Austrálie nebo Srí Lanka.
Dalším adrenalinovým vodním sportem je kitesurfing. Je to jízda po vodě na speciálním prkně. Zde však nejsou zapotřebí vlny, protože prkno je taženo drakem. K tomuto sportu je třeba neopren, přilba záchranná vesta .K dalším pomůckám se řadí bezpečnostní nůž nebo také signální zařízení.
K paraglidingu, neboli plachtění vzduchem, se používá padákový skluzák, přilba a postroj. Důležitou součástí vybavení je, pochopitelně, také padák.
Dalším leteckým sportem je parašutismus. Parašutisté opouštějí letící letadlo, nejprve padají volným pádem a následně pak, díky otevřenému padáku, přistávají na zemi. Parašutisté potřebují především funkční padák, helmu a pevné boty.
Bungee jumping je sportovní aktivita, při které se skáče dolů z výšky a člověk je přivázán za kotníky elastickým lanem. Bungee jumping může být však velice nebezpečný. Tento sport velmi namáhá páteř a srdce. Zdravotní rizika jsou však spojena se všemi druhy sportů, zvláště s těmi adrenalinovými.